המכון לחקר רוסיה ומזרח אירופה ע"ש קמינגס

מכון קמינגס

פועל במסגרת המרכז ללימודים בינלאומיים ואזוריים ע"ש ס' דניאל אברהם. המכון הינו המסגרת האוניברסיטאית העיקרית למחקר, לימוד, תיעוד, פירסום ופעילויות אקדמיות נוספות הקשורות להיסטוריה ולאקטואליה של רוסיה, מדינות חבר העמים לשעבר ומדינות מזרח אירופה. המכון שואף לקדם את המחקר ולתרום לידע מעמיק של האזור, והוא מקדם חילופי רעיונות וחוקרים באמצעות סדנאות, סמינרים וכנסים. המחקר הנעשה בו עומד לרשותם של הקהילה האקדמית, מוסדות ממשלתיים והציבור הרחב בישראל ומחוצה לה.

 

המכון לחקר רוסיה ומזרח אירופה באוניברסיטת תל אביב נוסד על ידי הפרופ' מיכאל קונפינו בשנת 1971. בשנת 1990 אפשרה תרומתו של ג'ק קמינגס להרחיב את היקף הפעילות במרכז ואת מטרותיו. בראש המכון עומדת כיום ד"ר ורה קפלן.

 

התחדשותו של המכון חלה במקביל לשינויים גדולים בברית המועצות ובמדינות מזרח אירופה. מכון קמינגס מילא תפקיד מרכזי ביצירת יחסי גומלין עם מוסדות אקדמיים, ממשלתיים וצבאיים ברוסיה. מעמדו הייחודי מאפשר לו לשמש כגשר בין מוסדות אקדמיים ברוסיה ובמדינות המערב. זאת, הודות להשפעה הרוסית על מדינת ישראל בזכות מייסדיה, ובזכות קהילת העולים הגדולה מרוסיה בשנים האחרונות. דור חדש זה של מהגרים הביא עימו מורים וחוקרים רבים, בעלי ידע נרחב בתחום וקשרים באקדמיה הרוסית. בזכותם התאפשרה שורה של כנסים בינלאומיים במוסקבה ובישראל שנערכים על ידי מכון קמינגס

 

לאתר המכון >

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>